Omlazovací techniky TČM

Snaha o dokonalý vzhled je stará jako lidstvo samo a i v dnešních dnech je perfektní vzezření mnohdy společenskou nutností.

V čínské medicíně patří omlazovací techniky do rámce učení Yang Sheng Fa - učení o pěstění života. Tato oblast propojovala různé léčebné metody a dělila se na dvě hlavní větve - péči o vnitřek a péči o vnějšek. V druhé oblasti dominovaly omlazovací techniky, zacílené na obličej. V průběhu mnoha staletí i tento obor shromáždil nepřeberné množství zkušeností, ze kterých můžeme čerpat i dnes při péči o moderního člověka a jeho neustále se stupňující hlad po dokonalosti.

Co můžeme řešit pomocí omlazovacích technik obličeje :

  • redukci vrásek
  • povadlou pleť a dvojitou bradu
  • kruhy a/nebo váčky pod očima
  • pigmentové skvrny


Jak terapie probíhá ?

Tradiční čínská medicína je založena na celostním řešení zdravotních problémů. To znamená, že tato terapie zahrnuje jak ošetření vnějšku (pokožky obličeje), tak léčbu příčin a to na základě důkladné diagnostiky. Samotná terapie se tedy skládá ze dvou fází - ošetření obličeje pomocí beauty akupunktury a systémové léčby, která se zaměřuje na příčiny a skládá se z užívání bylinných směsí, tělové akupunktury a úpravy jídelníčku.

Vzhledem k nutnosti diagnostiky zabere první návštěva včetně ošetření zhruba 90 minut. Následuje pak přibližně šest dalších ošetření, které by měly proběhnout vždy po týdnu až deseti dnech.

Upozorňujeme, že obličejová akupunktura není vhodná pro ty kdo užívají léky na ředění krve, jako například Warfarin.